خدمات مشاوره روانشناسی

خدمات مشاوره روانشناسی چگونه می‌تواند به بهبود زندگی شما کمک کند؟

اگر می‌خواهید سلامت روانی خود را بهبود بخشید، یک مشاور روانشناس می‌تواند در انجام آن به شما کمک کند. اما، آن‌ها چه‌کاری برای شما انجام می‌دهند که شما نمی‌توانید آن را برای خود انجام دهید؟ یک روانشناس از روش‌های درمانی زیر برای مشاوره و حمایت از مراجعین بهره  می‌برد:

مشاور روانشناس خوب به شما گوش می دهد

یک روانشناس خوب به عنوان بخشی از وظایفش، باید به گفته‌های مراجعین با دقت گوش بسپارد. گاهی اوقات، همه آنچه یک مراجع نیاز دارد، شنیده شدن از جانب یک فرد با درک است. یک مشاور روانشناس خوب باید شنونده ماهر و فعالی باشد تا بتواند صحبت‌های مراجع را که اغلب توسط خانواده و دوستان نادیده گرفته‌شده را به‌خوبی درک کند.

احتمالاً شما ایده‌هایی در مورد مشکلات روحی و روانی خود، عامل ایجاد آن‌ها یا چگونگی غلبه بر آن‌ها داشته باشید. بسیاری از مشاوران از شنیدن اینکه چه چیزهایی برای گفتن دارید خوشحال هستند و به شما تا موقع رسیدن به یک نتیجه اجازه صحبت کردن می‌دهند. به‌علاوه، آن‌ها می‌توانند برای کمک به تسهیل بخشیدن به نگرش شما بازخوردهایی ارائه دهند.

مشاور روانشناس دلایل احساسات و رفتار شما را ریشه یابی می کند

ما چه برای کمک به درمان افسردگی و اضطراب و چه برای حل اختلافات زناشویی نزد روانشناس برویم، مشکلات سلامت روان ما می‌تواند بر نگرش ما نسبت به رویدادها و شرایط  زندگی تأثیر بگذارد. در این موارد، یک روانشناس بالینی می‌تواند موجب ایجاد یک نگرش واقع بینانه در ما شود. حتی اگر شما یک رویداد را در یک شرایط احساسی توصیف کنید، یک روانشناس بالینی قادر است حقایق را از توصیفات شما برداشت کند و دیدگاه خود را با شما به اشتراک بگذارد.

روانشناس دانش و تجربه خود را با شما به اشتراک می‌گذارد

شاید شما با آنچه تاکنون در زندگی برایتان اتفاق افتاده و شیوه مقابله با آن آشنا هستید. یکی از مزایای درخواست مشاوره با یک روانشناس این است که آن‌ها نه‌تنها بسیاری از مشکلات مشابه بلکه پاسخ‌های مختلف به شرایط کنونی شما را در بسیاری از مراجعین خود دیده‌اند. علاوه بر این، از آنجاکه او درزمینهٔ روانشناسی مطالعه کرده و آموزش دیده‌اند، سطحی از تخصص را پرورش داده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد، موقعیت را ازنقطه‌نظر تخصص بررسی کنند. آن‌ها می‌توانند راه‌حل‌هایی را پیشنهاد دهند که اثربخشی این راهکارها در مطالعات و تجربیات بالینی آن‌ها به اثبات رسیده است.

مشاوره روانشناسی به شما کمک می‌کند ریشه مشکلات درونی خود را شناسایی کنید

اگرچه شما ممکن است یک ایده کلی از مشکلات موجود در زندگی خود داشته باشید، اما ممکن است از وضعیت سلامت روانی خود که باید موردتوجه قرار گیرد اطلاع کافی نداشته باشید.
همچنین، شما ممکن است فقط از یک مشکل ( بدون دانستن مشکلات دیگری که منجر به پریشانی شما شده ) خبر داشته باشید. یک روانشناس بالینی می‌تواند از طریق مصاحبه با شما و انجام تست روانشناسی به‌منظور ارزیابی فرآیندهای ذهنی شما، احساسات و رفتار شما را مورد ارزیابی قرار دهد. یک مشاور روانشناس ممکن است از شما در مورد داشتن علائم خاصی برای تعیین ارزیابی‌های بالینی بیشتر در وضعیت سلامت روانی اطلاعاتی کسب کند.

مشاوره روانشناسی به شما کمک می‌کند تا روی آسیب‌های روانی گذشته خود کارکنید

افرادی که از آسیب‌های روانی ناشی از تجربه اتفاقات بد گذشته خود رنج می‌برند، اغلب نیاز به مشاوره روانشناسی برای مقابله با استرس و احساسات مربوط به وضعیت یا آسیب روانی دردناک خود دارند. یک مشاور روانشناس نه‌تنها در گوش دادن به مشکلات شما حضور دارد، بلکه می‌تواند کمک کند تا بفهمید چگونه این آسیب‌ها بر سلامت روانی شما تأثیر گذاشته است.
آن‌ها می‌توانند شمارا به دیدگاه بهتری نسبت به مشکلات روحی‌تان راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا قدرت خود را برای غلبه بر آسیب روانی بیشتر کرده و زندگی بهتری را تجربه کنید.

مشاور روانشناس به شما کمک می‌کند تا اهداف منطقی برای خود تعیین کنید

هنگامی‌که نمی‌دانید برای یک مشکل روانی، عاطفی یا رفتاری چه کارکنید، مراجعه به مرکز مشاوره روانشناسی راهی امن برای این تصمیم گیری است. روانشناس مشاور میتواند به شما توضیح دهد چه اهدافی در زندگی برای سلامت روانی شما مفید خواهد بود. آن‌ها می‌توانند به شما در تعیین اهدافی که نیاز به تلاش دارند اما شما می‌توانید بدون احساس ترس از شکست به دست آورید، کمک کنند.

مشاوره روانشناسی در تغییر طرز فکر به شما کمک می کند

زمان‌هایی وجود دارد که مهم‌ترین بخش از غلبه بر مشکلات روحی و روانی صرفاً داشتن تفکر متفاوت در مورد آن است. مشاوره روانشناسی می‌تواند از طریق بازسازی شناختی در تغییر الگوهای فکری حاصل از تجربیات بد گذشته، روابط نامناسب یا موضوع خودشناسی به شما کمک کند. همچنین یک مشاور روانشناس می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌هایی که باید بر روی آن‌ها تمرکز کنید، راهنمای خوبی باشد.

مشاور روانشناس به شما در تغییر رفتار و عادات منفی کمک می کند

تغییر افکار معمولاً بهترین نقطه شروع برای تغییر رفتار است. بااین‌حال ممکن است نیاز باشد شما به‌طور فعال، همراه با تغییر افکار خود، بر روی انتخاب رفتارهای مختلف خود نیز کارکنید. گاهی اوقات مشاور روانشناس به شما در برنامه‌ریزی برای داشتن رفتاری مناسب در یک وضعیت خاص کمک می‌کند.
آن‌ها همچنین ممکن است راه‌هایی برای ایجاد انگیزه به شما به‌منظور انتخاب رفتارهای سالم‌تر در زندگی پیشنهاد کنند. شاید شما برای تغییر رفتاری که تصمیم به انجام آن گرفته‌اید، فقط نیاز به شخصی دارید تا برای دستیابی به این هدف شما را تشویق کند.

روانشناس به شما راه‌های رسیدن به آرامش درون و مهارت های زندگی را می‌آموزد

یک مشاور روانشناس به‌طورمعمول انواع مختلفی از مهارت های زندگی را برای کمک به شما در مقابله با مشکلات زندگی آموزش می‌دهد تا می‌توانید هر زمان که نیاز داشتید از آن‌ها استفاده کنید. این مهارت های زندگی می‌تواند شامل مهارت حل مسئله باشد تا به شما کمک کند در تصمیم‌گیری‌های خود به‌جای احساس بیهودگی، ترس و استرس، به درستی اقدام به عمل کنید.
مهارت های زندگی همچنین راه‌هایی برای به حداقل رساندن احساسات منفی تحت شرایط استرس را به شما آموزش می‌دهد. با آموزش راههای افزایش آرامش درونی و مهارت های زندگی، شما می‌توانید با شرایط سخت زندگی که زمانی به نظر غیرممکن می‌رسید مقابله کنید.

مشاوره روانشناسی از شما حمایت عاطفی می کند

یک روانشناس خوب می‌تواند در زمان‌های استرس زای حاصل از مشکلات روحی از شما حمایت عاطفی کند. گرچه افرادی که در زندگی شما حضور دارند ممکن است بیش‌ازحد درگیر نگرانی‌های خود باشند و فرصت کافی برای توجه به احساسات و عواطف شمارا نداشته باشند، یک مشاور روانشناس برای حمایت از شما به عنوان بخشی از وظیفه خود احساس مسئولیت می‌کند. مهم نیست طرز فکر، احساس یا شیوه رفتاری شما چگونه است، یک مشاور روانشناس از تلاش‌های صادقانه شما برای بهبود سلامت روانی‌تان حمایت می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *