افراد افسرده چگونه اند؟

کسی که افسرده است به طور ناخواسته دیگران را از خود دور می کند. این افراد هر چیزی که می شنوند یا می بینند و به هر چه که فکر می کنند، هر چه که می گویند و هر کاری که انجام می دهند از فیلتر آن افسردگی رد می شود.افراد افسرده

افراد افسرده

افسردگی به لحاظ نشانه های بیرونی، حالتی است که فرد انگیزه ای برای فعالیت ندارد و انجام هیچ کاری برای او لذت بخش نیست.

برخی از ویژگی های افراد افسرده

روان شناسان افسردگی را خشم معطوف به خود بیان می کنند، زمانی که فرد خشمگین است اگر به دیگران معطوف شود، خشم او پرخاشگری و تندخویی محسوب می شود. افراد افسرده در آن دوران به نوعی دشمن خودشان شده اند و قصد انتقام گیری از خود را دارند.

علل متعدد در پیدایش افسردگی، ضربه ها، آسیب های بیرونی، مقایسه شدن با دیگران و مورد سرزنش و سرکوب قرار گرفتن از جمله عوامل ایجاد افسردگی در فرد است.

گاهی اوقات والدین انتظارات بیش از حدی از فرزندشان دارند و زمانی که فرزند نمی تواند آن انتظارات و خواسته ها را برآورده کند با شکست مواجه می شود. که در نتیجه تجربه های متوالی شکست، فرد به تدریج حالت افسردگی پیدا می کند و امید به پیروزی را از دست می دهد.
با تغییر شیوه زندگی می توان افسردگی را کنترل کرد، توصیه می شود فرد علاقه و لذت های کوچکی را برای خودش تعریف کند و به دنبال آنها برود. دید آینده نگر داشته باشد و از خودش تعریف و تشکر کند

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *