وبینار تحلیل فیلم دور افتاده

جمعه ۲۲ فروردین با هم به تحلیل روانکاوانه فیلم دورافتاده خواهیم پرداخت.

چکیده فیلم به شرح زیر است:

چاک نولاند فردی است بسیارمتعهدبه کاروزندگیش و همچنین وی اعتبارخاصی نزد همکاران و دوستانش دارد، که بیننده آن را در 20 دقیقهٔ آغازی فیلم در میابد، به علاوه وی به همسرش عشق میورزد که بیننده به کامل بودن شخصیت انسانی او پی برد.
باسقوط هواپیمای او به داخل اقیانوس در حالی که تمام همکارانش جان خویش را از دست داده اند. او زنده میماند. او راهی به جزسعی تلاش برای ادامه بقاوفائق آمدن بر موانع طبیعی ندارد، از طرفی همان انسان متعهدبه عشق و مسوئلیت است و از طرفی ناخواسته به انسانی اولیه که بزرگترین هدفش ادامه حیاط است تبدیل شده، وی با گشودن یکی از بسته‌های پستی و یافتن یک توپ والیبال با آن توپ بی جان ارتباطی عاطفی بر قرار می‌کند که نشان از نیاز انسان به ارتباط و در میان گذاشتن احساس با فرد دیگر را دارد.
با وجود همهٔ سختی‌ها او آتش به راه می اندازد و حیاط خود را تضمین می‌کند و از پس موانع بر می اید که نشان از پیشرفت سریع انسان و حرکت به سمت تمدنی نوین تر و متعالی تر دارد، وی پس از گذراندن چند سال تصمیم میگرد با قایقی که میسازد خود را از آنجا برهاند و به آن وضعیت پایان دهد. همان طور که تولستوی میگوید ((زندگی تغییر است نه تقدیر پس باید از ساحل آرام تقدیرها گذشت و به اقیانوس متلاطم و نا آرام پیش رو شتافت)).

جمعه همراه ما باشید.

 

بستر آموزش های آنلاین مجموعه روانشناسی لیبرا

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *